Korrigerad preliminär starttlista

Publicerad: 2012-10-05   Av: Per Andersson

Preliminär startlista NGK-Masters 2012

 

 

Namn                                    Klubb

Alx Danielsson                       KAK

Anders Andersson                 MK Team Treske

Anders Avelin                        MSK Hammaren

Anders Bergström                  Hede MK

Anders Nilsson                      MC Nyköping

Anders Stenbäck                   Kinds MK

Andreas Dahlberg                  Mora MK

Bert-Ola Forsberg                  Hede MK

Björn Lundberg                      Gestrike

Christer Larsson                    Karlstads MC-Bil

Christian Strömberg               Åsele MS

Daniel Lundh                          MK Team Westom

Daniel Wall                            MSK Kvarnvingarna

David Hansson                      Dahls MK

Erik Gustafsson                     Karlstads MC-Bil

Erik Magnusson                     Krokoms MK

Even Froshag                        NMK Trögstad

Fidde Andersson                    MSK Hammaren

Freddie Gustavsson               SMK Valdemarsvik

Freddy Malmberg                   Tomelilla MK

Fredrik Blom                          MSK Hammaren

Fredrik Hagelin                      Säffle MC

Fredrik Lindberg                    Dals MK

Fredrik Rosendahl                  Films MK

Gert-Göran Persson               Tomelilla MK

Gunnar Fadum                       NMK Aremark

Henka Carlsson                     Filipstads MC

Henrik Jansson                      Karlstads MC-Bil

Henrik Nilsson                       Likenäs MK

Jan Johansson                      Fryksdalens MK

Jim Olofsson                         MK Kinda

Jimmy Andersson                  Lidköpings MSF

Joakim Karlsson                    Skepptuna MK

Joakim Mattsson                   Mälaröarnas MK

Johan Ingmarsson                 Varbergs MK

John Koskela                         Säffle MC

Johnny Tongring                    Vansbro MK

Jonas ”Heavy” Stentäpp         Kolsva MS

Jörgen Hansson                    Christianstads FRC

Jörgen Jönsson                     FBK

Jörgen Van den Berg             SMK Trollhättan

Kalle Barfelt                           Nollåtta MK

Kent-Ola Engelsrud                KNA Solör Motorsport

Kristoffer Eriksson                 Södra Lappmarken

Lasse Fältman                       Ludvika MS

Leif Andersson                       Dalby MK

LG Bran                                 Munkfors MC

Magnus Halvarsson               Jämtlands MK

Magnus Nilsson                     Tomelilla MK

Magnus Westman                  Skepptuna MK

Marcus Andersson                 Norrköping

Markus Andersson                 MK Team Treske

Mauno Näätänen                    Hällefors MK

Micke Thiman                        MSK Kvarnvingarna

Mikael Larsson                      Alingsås

Morgan Eriksson                   Karlskrona AK

Niklas Hagström                    Finnskoga MK

Olle Danielsson                     Åsele MS

Olof Eljas                              Vansbro MK

Per Björnsson                        Årjängs MK

Per Christenssen                   Fryksdalens MK

Per Malm                               SHRA Avesta

Pettri Häggman                     Eksjö FRC

Pontus Björk                          Södertälje KRC

Reine Kyrk                            MK Team Westom

Robin Larsson                       Skene MS

Ronny Nilsson                       MK Team Treske

Sebastian Eriksson                Hagfors MK

Stefan Eliasson                      SMK Eda

Sten-Åke Andersson              Fryksdalens MK

Steve Grängstedt                   Karlstads MC-Bil

TBA                                     

TBA                                     

TBA                                     

TBA                                     

TBA                                     

TBA                                     

TBA                                     

TBA                                     

TBA                                     

TBA                                     

TBA                                     

TBA                                     

TBA                                     

TBA                                     

TBA                                     

TBA                                     

TBA                                     

TBA                                     

TBA                                     

Timmo Helgesson                  Tjust MK

Tobias Hissing                      MSK Hammaren

Tobias Lundgren                    Härnösands

Tobias Svärd                         MK Orion

Toivo Rotvik                          Hofors MK

Tom Erik Ringström               NMK Trögstad

Tomas Johansson                 Rasbo MK

Tommy Granath                     Degerfors RC

Totto Höök                            Kolsva

Ulf Eriksson                           Oskarshamn RRC

Ulf Haraldsson                       Filipstad MK

Urban Bergström                   Finnskoga MK

Wiktor Danielsson                  Åsele MS

 

Reserver

Tom Atle Sigfridsson              NMK Elverum

Denis Christenssen                SMK Vingåker

Jörn R Grinden                      NMK Elverum

Bonny Larsson                       Skepptuna MK

Peter Sandow                        UAK

Dan Hultman                          Filipstads M

Marcus Karlsson                    Ömff

Robin Olsson                         Fryksdalens MK

 

Damer

 

Namn                                    Klubb

Anitra Nilsen                          SMK Eda

Anneli Andersson                   MK Team Treske

Anngelica Ehn                       MK Kopparberg

Briyy-Marie Arvidsson            Åsele MS

Carina Gustavsson                Finnskoga MK

Hanna petersson                    Bohus Racing

Jeanett Kjell                           MSK Hammaren

Jennie kjell                            MSK Hammaren

Jennika Jennerfors                Robertsfors MS

Jessica Tapaninaho               Eksjö FRC

Karolina Hansen                    Götene MK

Linda Abrahamsson               Ulricehamns MK

Line Myrvold                          NMK Hamar

Madelen Axberg                     Åsele MS

Maria Andersson                    Hede MK

Maria Karlsson                      Skepptuna MK

Marinette Andersson              Filipstads MC

Pernilla Christensen               Dalby MK

Petra Nordqvist                     MK Kopparberg

Sandra Andersson                 Tomelilla MK

Sandra Hultgren                     SMK Eda

TBA                                     

TBA                                     

Therese Johansson               Rasbo

 

Reserv

Emma Karlsson                     Malung MK

NGK AutoExperten MekoPartner Scandic Winn