Startlistan i NGK-Masters tar form del 1

Publicerad: 2013-09-25   Av: Per Andersson
Här ses Peltors Patrik "BUDDA" i målsvängen på NGK-Masters

 

 

 

Med mindre än tre veckor kvar till årets tävling börjar startlistan ta form. Med över 450 anmälda förare så har ännu ett år rekordet slagits!

Nedanstående 39 förare har samtliga kört till sig en Guldbiljett och har anmält sig till tävlingen.

 

Förare                             Klubb                     Autoexperten Open

Alexander Westlund         Gestrike                 Bollnäs
Alexander Wollbro            Robertfors              Östersund
Anders Andersson           MK Team Treske    Östersund
Anders Nilsson                Lycksele                 Umeå/Vännäs
Andreas Johansson         Rasbo                    Skepptuna
Anders Persson Södra Lappmarken Umeå/Vännäs
Andreas Pettersson         Skepptuna              Skepptuna

Andreas Svensson           Skepptuna              motala speaker
Daniel Andersson             Timrå                     Bollnäs
Emil Gillberg                    Gestrike                 Östersund/Bollnäs
Erik Magnusson               Krokom                  Östersund
Erik Nordberg                  Vännäs                   Umeå/Vännäs
Gustaf Jansson               Rasbo                    Skepptuna
Jimmy Hellström              Strängnäs               Skepptuna
Johan Sandow                 Umeå                     Umeå/Vännäs
John Koskela                   Säffle                     guld värmland cup
Lasse Fältman                 Ludvika                  Bollnäs
Marcus Nyström              Lappmarken            Motala
Martin Lunqvist                Fagersta MK           Bollnäs
Mattias Bergfors              Härnösand              Östersund
Mikael Olsson                  SMK Söderhamn     Bollnäs
Olle Danielsson               Åsele                      Umeå/Vännäs
Per Christensson             Fryksdalen             Norge
Peter Sandow                  Umeå                     Umeå/Vännäs
Pontus sandström            Västerås                 Skepptuna
Robert Karlsson               JMK                       Östersund
Samuel Nilsen                 Umeå                     Umeå/Vännäs
Tomas Forslöv                Skepptuna              Östersund
Tomas Johansson           Rasbo                    Skepptuna
Totto Höök                      Kolsva                    Östersund
Wesse                             Skepptuna              Skepptuna
Viktor Danielsson             Åsele                      Umeå/Vännäs

Damer

Anitra Nilsen                    SMK Eda                Norge
Emili Andersson               Årsunda                  Bollnäs
Jennika Jennerfors          Robertfors              Umeå/vännäs/östersund
Jessica Persson              Hede                      Bollnäs
Marinette Andersson        Filipstad                 Karlstad
Otilia Lindblad                  Lycksele                 Umeå/vännäs
Therese Johansson         Rasbo                    Skepptuna
Therese Johansson              MK Speed      Skepptuna

NGK AutoExperten MekoPartner Scandic Winn